Szanowni Klienci, informujemy, że do końca lutego nie będzie możliwości składania zamówień na stronie. Prosimy o kontakt mailowy.

Blog ślubny

Zaproszenia ślubne złocone, srebrzone i tłoczone 0
Zaproszenia ślubne złocone, srebrzone i tłoczone

W ostatnich latach złocenie zaproszeń, winietek i innych papierowych dodatków stało się jednym z wiodących ślubnych trendów. Modne jest zarówno ręczne nanoszenie warstwy złota za pomocą pędzelka, jak i precyzyjne, maszynowe uszlachetnianie wydruków. To drugie rozwiązanie jest dostępne także u nas. Jeśli  jesteście zainteresowani zamówieniem naszych zaproszeń ze złoceniem, srebrzeniem lub tłoczeniem, zachęcamy do lektury poniższego artykułu. Znajdziecie w nim zdjęcia, informacje oraz przykładową wycenę.

W artykule używamy często ogólnego pojęcia "złocenie", ale uszlachetnianie metodą hot-stampingu może być wykonane za pomocą metalicznej folii w dowolnym kolorze. Jeżeli chodzi o papeterię ślubną, zdecydowanie najpopularniejsze są odcienie żółtego i różowego złota, srebra lub miedzi.

 Zaproszenia ślubne różowe złoto hot-stamping

Na zdjęciu: zaproszenie ślubne "Klasyczna elegancja" z hot-stampingiem w kolorze różowego złota.
Fot. Paper Pin Studio Joanna Nykiel

Minimalistyczne złocone zaproszenia ślubne z czarną kopertą

Na zdjęciu:
Zaproszenie Odcienie szarości z modyfikacjami projektu wykonanymi na życzenie klientów,
hot-stamping w kolorze złotym i czarna koperta.
Fot. Paper Pin Studio Joanna Nykiel

Na czym polega złocenie zaproszeń

W naszej pracowni zamówicie zaproszenia uszlachetniane metodą tzw. hot-stampingu, czyli inaczej termodruku. Polega ona ogólnie mówiąc na nanoszeniu na papier folii hot-stampingowej za pomocą specjalnych wypukłych, przewodzących ciepło matryc. Jest to zautomatyzowany proces, który odbywa się w profesjonalnej drukarni. Nie wykonujemy złoceń metodami ręcznymi. Nie stosujemy też na razie i nie polecamy złocenia bezmatrycowego, ponieważ jego jakość pozostawia naszym zdaniem wiele do życzenia. Jeśli na polskim rynku pojawią się możliwości technologiczne do tworzenia najwyższej jakości złoceń bez matrycy, wprowadzimy takie rozwiązanie i z pewnością Was o tym poinformujemy :)

Czas wykonania zaproszeń ze złoceniem lub srebrzeniem wydłuża się o około 5 dni roboczych. Jest to czas potrzebny do wyprodukowania matrycy przez specjalizującą się tym firmę oraz do wykonania uszlachetnień na każdym z zaproszeń. Hot-stamping może być wykonany także na kopercie.

Wycenę papeterii ślubnej z hot-stampingiem wykonujemy indywidualnie, ponieważ uzależniona jest ona od wielu parametrów.

Srebrzone zaproszenia na ślub i wesele w pałacu Pass

Na zdjęciu: zaproszenie Eleganckie Minimum, hot-stamping w kolorze srebrnym i czarna koperta.
Fot. Paper Pin Studio Joanna Nykiel

Złocenie ozdobnej czcionki zaproszeń

Na zdjęciu:
Złocenie imion lub imion i nazwisk młodej pary, hot-stamping w kolorach żółtego i różowego złota.
Fot. Paper Pin Studio Joanna Nykiel

Na czym polega tłoczenie zaproszeń

Ozdobne tłoczenie zaproszeń, kopert lub innych elementów ślubnej papeterii jest procesem bardzo podobnym do omówionego powyżej. Ono także wymaga stworzenia matrycy z kształtem, który będzie odwzorowywany w formie wklęsłej lub wypukłej na powierzchni papieru. Podstawową różnicą jest brak folii oraz fakt, że tłoczenie zawsze będzie widoczne po obu stronach papieru.

Cena i czas wykonania zaproszeń z tłoczeniem są bardzo zbliżone do tych ze złoceniem. Wyjątkiem jest tłoczenie bardzo drobnych elementów (małe grafiki lub inicjały), które wykonujemy mniejszą i tańszą matrycą.

Wycena dla przykładowego zamówienia na zaproszenia ze złoceniem lub tłoczeniem

Wycena przygotowana została według cen obowiązujących w styczniu 2023 roku. Wycena ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej.

Przyjęte parametry:

 • 70 zaproszeń z personalizacją (z nazwiskami gości)
 • hot-stamping: złocenie imion młodej pary (powierzchnia złoceń mieści się w kwadracie 10 x 10 cm)
 • papier fakturowany, złamana biel, 300 g
 • jednostronny zadruk
 • standardowa, kolorowa koperta
 • bez dodatkowej małej karteczki

Cena pojedynczego zaproszenia bez uszlachetnień druku: 7,5 zł

Cena pojedynczego zaproszenia ze złoceniem: 12,5 zł

Cena pojedynczego zaproszenia z tłoczeniem: 12,0 zł

Uwaga!
Jeśli tłoczenie dotyczyć będzie jedynie małego detalu lub np. inicjałów, które mieścić się będą w kwadracie 5 x 5 cm, cena pojedynczego zaproszenia będzie niższa i wyniesie 9,5 zł/szt.

Zaproszenia ślubne ze srebrzeniem, hot-stamping na kremowym papierze

Na zdjęciu:
Zaproszenie ślubne "Klasyczna Elegancja" z modyfikacją czcionki, hot-stamping w kolorze srebrnym na kremowym papierze,
ręcznie wykonana koperta z papieru czerpanego.
Fot. Paper Pin Studio Joanna Nykiel

Zalety i wady zaproszeń ślubnych z uszlachetnieniami druku

Popularność złoconych zaproszeń wynika przede wszystkim z ich walorów estetycznych. Złocenia i wszelkie połyskujące ozdobniki z pewnością przyciągają wzrok i sprawiają wrażenie, że na karcie zaproszenia "więcej się dzieje". Dzięki uszlachetnieniom wykonanym za pomocą metalicznej folii możecie również nawiązać waszą papeterią do stylu i kolorystyki wesela. Z kolei wklęsłe i wypukłe wytłoczenia sprawią, że zaproszenia zaczną wyglądać naprawdę ekskluzywnie, zachowując przy tym swój elegancki minimalizm.

Rozważając zastosowanie uszlachetnień druku w waszej papeterii ślubnej musicie jednak wziąć pod uwagę także negatywne aspekty takiej decyzji. Pierwszym i często decydującym jest wyraźne zwiększenie kosztu wykonania papeterii z hot-stampingiem lub tłoczeniem. Każde z tych rozwiązań wymaga przecież wykonania matrycy, a następnie precyzyjnego naniesienia złoceń na papier. Jest to proces, który wydłuża jednocześnie całkowity czas realizacji zamówienia. 

Drugim problemem, który każdy powinien brać pod uwagę jest kwestia ekologii - złota folia niestety nie ma z nią nic wspólnego. Produkcja matryc i dodatkowy proces technologiczny, jakim jest złocenie lub tłoczenie wydrukowanych wcześniej zaproszeń, nie pozostają bez wpływu na środowisko, więc dla osób, które starają się na co dzień dokonywać świadomych wyborów, może być to zdecydowany argument przeciwko takim zdobieniom.

Zamawianie zaproszeń z uszlachetnieniami druku

Właściwie we wszystkich naszych zaproszeniach wprowadzić można dodatkowe uszlachetnienia druku w postaci hot-stampingu lub tłoczenia wybranych elementów projektu. Mogą t0 być tylko drobne ozdobniki, takie jak inicjały lub niewielkie grafiki (kwiatki, listki, podkreślenia). Możliwe jest także wykonanie pełnego złocenia wszystkich elementów na stronie zaproszenia (dotyczy to zaproszeń bez personalizacji).  Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące zamawiania papeterii ślubnej z uszlachetnieniami.

 1. Obecnie wykonujemy hot-stamping w kolorach: złota, różowego złota, srebra lub miedzi. Cena jest taka sama dla wszystkich wariantów.
 2. Wykonanie złocenia lub tłoczenia grafiki albo tekstu zaproszenia metodą hot-stampingu wymaga przygotowania odpowiedniej matrycy. Oznacza to, że uszlachetniane mogę być tylko powtarzalne elementy projektu. Nie mamy możliwości złocenia nazwisk gości w personalizowanych zaproszeniach.
 3. Istnieje możliwość zamówienia najpierw samego projektu zaproszenia z wizualizacją uszlachetnienia. Po jego obejrzeniu możecie podjąć decyzję odnośnie dalszych kroków.
 4. Minimalna wielkość zamówienia na zaproszenia z hot-stampingiem lub tłoczeniem to 30 sztuk. Wyjątkiem są zaproszenia z tłoczoną ramką (taką jak w projekcie JUNE) wykonamy w minimalnej liczbie 10 sztuk.
 5. złocenia możemy wykonać zarówno na jednym z gotowych projektów dostępnych na naszej stronie, albo na projekcie indywidualnym, który stworzymy specjalnie dla was.
 6. Wyceny zamówień ze złoceniami lub tłoczeniem wykonujemy indywidualnie.

Zaproszenia na ślub ze złoceniem

Na zdjęciu: zaproszenie, projekt indywidualny, hot-stamping w kolorze złotym.
Fot. Paper Pin Studio Joanna Nykiel

Skontaktujcie się z nami, aby otrzymać wycenę uszlachetnienia Waszych zaproszeń.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl