Szanowni Klienci, informujemy, że do końca lutego nie będzie możliwości składania zamówień na stronie. Prosimy o kontakt mailowy.

Ekologiczne zaproszenia ślubne - odpowiedzialny wybór

Ekologia i ruch zero waste coraz mocniej odznaczają się w naszej codzienności. Czy da się jednak zminimalizować negatywny wpływ na środowisku w przypadku ślubu? Przecież to wyjątkowa okazja i wiele zakupów robimy specjalnie na ten wielki dzień. Z myślą o własnej przyszłości, a także o świecie, jaki pozostawimy dla przyszłych pokoleń, organizując ślub i wesele powinniśmy rozważyć etyczne aspekty takiej uroczystości. Jednym ze sposobów na bycie bardziej eko, jest sięganie po naturalne materiały. W przypadku zaproszeń ślubnych idealnym rozwiązaniem będzie papier pochodzący z recyklingu.

Osobiste wręczanie papierowych zaproszeń jest tak ważnym elementem ślubne tradycji i minie jeszcze trochę czasu zanim papier zostanie zastąpiony cyfrową grafiką, dlatego chcąc być bardziej eko, wybierzcie mądrze i postawcie na papier z recyklingu. Zdecydowanie zrezygnujcie natomiast ze złotej folii, pleksi i akrylu, które nie powinny być wykorzystywane przy tworzeniu przedmiotów jednorazowego użytku, jakimi niewątpliwie są zaproszenia. Wasz wielki dzień, choć tak długo wyczekiwany, szybko minie i ważne, aby nie pozostała po nim góra odpadów.

Rodzaje ekologicznych papierów do zaproszeń ślubnych

Bardzo ważna może być dla Was informacja, że "papier ekologiczny" wcale nie ogranicza się do dobrze wszystkim znanego szaro-brązowego podłoża. Producenci papierów ekologicznych oferują obecnie spory wybór pięknych produktów w ciekawej gamie kolorystycznej (tworzonej z wykorzystaniem roślinnych barwników): od brudnej bieli, przez szarości, odcienie różu, brązu, beżu, po zieleń. Oprócz typowych papierów ekologicznych uzyskiwanych na drodze recyklingu, możecie także zdecydować się na bielony papier bezdrzewny wykorzystywany przez nas do tworzenia eleganckich zaproszeń w odcieniach bieli.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl